Płytki Lastryko – powracający trend | DAGMA
Blog

Płytki Lastryko – powracający trend

Lastriko, lastryko, terazzo? Wszystkie te określenia odnoszą się do mieszanki wielokolorowych, kamionkowych grysów, spojonych szarym lub białym cementem. Pamiętamy je z dawnych lat, kiedy w nieco innej formie królowały na łazienkowych podłogach, klatkach schodowych czy parapetach. Dziś płytki lastryko są jednym z najmocniejszych trendów wnętrzarskich i wracają w ulepszonej, pięknej i eleganckiej formie płytek i elementów dekoracyjnych. Zobaczcie, jak można wykorzystać je, projektując wnętrza i tworząc ich niepowtarzalny charakter.

Dwa słowa o materiale

Lastryko to materiał, który tworzony jest z połączenia cementu, grysu (czyli kruszywa – rozdrobnionych kamieni albo żużla), barwników oraz wody. Często nazywany jest potocznie sztucznym kamieniem. Do jego produkcji wykorzystuje się np. marmur, granit i bazalt, dzięki którym zyskuje elegancki wymiar.

Prawdziwe lastryko to bardzo skomplikowany w produkcji materiał, dlatego też narodził się pomysł adaptacji tego wyjątkowego wzoru do produkcji płytek ceramicznych, na których to skupimy się w naszym artykule. Stwarza to nowe możliwości takie jak np. efekt powierzchni polerowanej (lucidato), który w przypadku płytek ceramicznych jest niesamowicie wytrzymały i odporny na ścieranie. Obecnie co roku producenci poszerzają swoją ofertę o kolejne kolekcje płytek, tworząc innowacyjne połączenia kolorystyczne i strukturalne.

Płytki lastryko - czy tylko na podłogę?

Zwyczajowo kojarzymy lastrico z charakterystyczną podłogą, ale oczywiście nie jest to jedyna powierzchnia, na której możemy wykorzystywać płytki tego typu. Tak jak i w przypadku innych rodzajów płytek ceramicznych dostępnych na rynku – terazzo fantastycznie sprawdzi się na ścianach, obudowie wanny czy dodatkowych elementów białego montażu. Dobrze dobrane połączenia, konfrontacja z prostotą i minimalizmem daje powiew nowoczesności, a zarazem lekkiego nawiązania do innego trendu, jakim jest vintage.

Florim / Cerim/ Le Veneziane

 

Postaw na odważne połączenia kolorystyczne

Kiedyś lastryko kojarzyło się głównie z szarościami, względnie czernią z domieszką jaśniejszego grysu. Obecnie nowe płytki również w dużej mierze trzymają się tej tonacji, ale nie tylko! Nasz salon płytek oferuje również odważniejsze rozwiązania i kolekcje, które swoimi kolorami mogą nadać wnętrzom niepowtarzalnego klimatu.

Florim / Cerim/ Le Veneziane

 

Powyższa propozycja marki Florim jest już lekkim odejściem od standardów. Idealnie wpasuje się do wnętrz wykańczanych w ciepłych barwach, ale też doskonale wygląda zestawiona z szarościami.

Jednak dla odważniejszych projektantów i odbiorców mamy między innymi wzbudzającą wiele pozytywnych emocji linię Casamood / Artwork tego samego producenta.

Niebieski? Zielony? Czemu nie! Nie wszyscy chcą, aby ich łazienka czy kuchnia utożsamiały się z setkami innych aranżacji w kolorach bieli, szarości, drewna, czy w porywie czerni.

Nawet w małych pomieszczeniach znajdzie się powierzchnia, którą można wykończyć ozdobnymi płytkami lastryko, będącymi idealnym tłem dla dużego lustra, czy eleganckiej, białej umywalki.

Florim / Casamood / Artwork

 

 

Popularne tagi :

lastryko trend
Zostaw kontakt, Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe

Imię:

Email/Telefon:

Wiadomość:Administratorem danych osobowych podanych powyżej jest DAGMA sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (40-478) przy ul. Pszczyńskiej 15. Podane wyżej dane osobowe będą przetwarzane w celu nawiązania kontaktu w związku z oferowaną usługą. Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. f) RODO. Prawnie uzasadnionym interesem przetwarzania jest marketing bezpośredni towarów lub usług administratora danych lub producentów rozwiązań i usług znajdujących się w ofercie administratora. Podanie ww. danych jest dobrowolne, ale konieczne do realizacji usługi. Zostałem poinformowany o tym, że przysługuje mi prawo do sprzeciwu na przetwarzanie danych osobowych. Dodatkowo mam prawo dostępu do treści moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia („Prawo do zapomnienia”), ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych i wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych. Podane wyżej dane będą przetwarzane do czasu wyrażenia sprzeciwu przez osobę, której dane dotyczą. DAGMA, na podstawie art. 37 RODO wyznacza Inspektora Ochrony Danych, wskazując następujące dane kontaktowe: tel: 32 259 11 46, adres e-mail: iod@dagma.pl.