Jaki rozmiar płytek wybrać do łazienki

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń, które często w całości wykańczamy płytkami ceramicznymi. To całkowicie zrozumiałe – płytki są nie tylko funkcjonalne, ale również eleganckie. Niestety, szeroki wybór dostępnych rodzajów płytek sprawia, że często nie wiemy nie tylko jaki wzór wybrać, ale również jakie rozmiary płytek do łazienki będą odpowiednie.

Rozmiary płytek podłogowych oraz ściennych powinniśmy dopasować do wielkości łazienki. W przestronnych, dużych pomieszczeniach z powodzeniem możemy zastosować duże rozmiary płytek do łazienki, które powinny wydzielać poszczególne strefy.

W przypadku łazienki o mniejszym metrażu możemy zastosować dowolne rozmiary płytek podłogowych i zadbać o to, by poza jednolitymi płytkami znalazły się również elementy dekoracyjne, które nieco ożywią wnętrze. Małe i ciasne łazienki trudno wykończyć dużymi płytkami, dlatego w tym przypadku lepiej stawiać na te mniejsze, które nie będą wymagały od nas skomplikowanego docinania elementów na wymiar. Stawiajmy więc na płytki, których bok nie jest większy niż 45 cm.

NAPISZ DO NAS

Chcesz się dowiedzieć więcej albo umówić się na spotkanie? Prześlij wiadomość bezpośrednio do zespołu pracującego w naszym salonie lub zadzwoń do nas:

32 202 11 22 i wybierz 1

Napisz bezpośrednio na salon@dagmaplytki.pl