Płytki drewnopodobne na ścianę

Płytki drewnopodobne na ścianę

Poszukując sposobu na wykończenie wnętrz, warto stawiać na nowe, kreatywne rozwiązania, które pozwolą nam stworzyć w mieszkaniu odpowiedni klimat. Jednym z nich są z całą pewnością płytki drewnopodobne. Obecnie stosuje się je nie tylko do wykańczania podłóg, ale również ścian. Efekty takich aranżacji prezentują się doskonale. Gdzie jednak możemy wykorzystać tego typu płytki?

Jednym z najczęściej spotykanych pomysłów są płytki drewnopodobne na ścianę do łazienki. To doskonały sposób na to, by łazienka uzyskała naturalny, rustykalny wygląd, a jednocześnie prezentowała się doskonale przez długie lata. Płytki drewnopodobne na ścianę do łazienki, w odróżnieniu od naturalnego drewna, są bowiem odporne na wilgoć i łatwe w utrzymaniu czystości.

Łazienka nie jest jednak jedynym miejscem, w którym możemy wykorzystać ten rodzaj płytek. Coraz częściej kładzie się bowiem płytki drewnopodobne na ścianę w salonie. Doskonale pasują zarówno do rustykalnych aranżacji, gdzie mogą pokrywać całe ściany, jak i do nowoczesnego stylu. Wówczas płytki drewnopodobne na ścianę w salonie najlepiej sprawdzają się jako element dekoracyjny na poszczególnych ścianach.