Spieki kwarcowe jako wykończenie blatów

Blaty kuchenne to bardzo ważny element wyposażenia kuchni, który wpływa zarówno na wygląd, jak i na funkcjonalność tego miejsca. Warto więc wykonywać je z materiałów, które są nie tylko eleganckie, ale również trwałe. Takim materiałem są spieki kwarcowe. Nie dziwi więc, że blaty ze spieków kwarcowych cieszą się coraz większą popularnością. Sprawdźmy, co warto o nich wiedzieć.

Czym są spieki kwarcowe i dlaczego sprawdzają się w kuchni?

Spieki kwarcowe to materiał, który powstaje w wyniku wypiekania zmielonych składników granitowych z dodatkiem glinek, kwarcu, iłów łupkowych, topników skaleniowych oraz barwników. Dzięki temu płyty te uzyskać mogą różną kolorystykę i przypominać swoim wyglądem naturalne kamienie. Niższa cena spieków kwarcowych przy jednoczesnych zaletach tego materiału sprawia, że jest on doskonałą alternatywą zarówno dla wspomnianych kamieni, jak i drewna.

Zalety blatów ze spieku kwarcowego

Poza wysoką estetyką spieków kwarcowych, posiadają one również inne zalety. Przede wszystkim jest to materiał, który charakteryzuje się niską nasiąkliwością, dzięki czemu wykonane z niego blaty kuchenne nie muszą być dodatkowo konserwowane. Są również bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Nie szkodzą im też wysokie temperatury – nie musimy więc obawiać się uszkodzenia blatu przez gorące naczynie. Są także odporne na ścieranie i powstawanie zarysowań.

Spieki kwarcowe

Jak wykonuje się blaty ze spieków kwarcowych?

Spieki kwarcowe na blaty kuchenne najczęściej występują w dużych formatach, dzięki czemu unikamy widocznych fug, a wykonany blat bardziej przypomina naturalny, kamienny. Najczęściej wykorzystuje się spieki o grubości wynoszącej od 10 do 20 mm. Istnieje co prawda możliwość zastosowania cieńszych spieków, jednakże wtedy muszą zostać one zamontowane na specjalnych stelażach. Jest to więc rozwiązanie znacznie bardziej czasochłonne. Pamiętajmy również, że spieki kwarcowe powinny być montowane przez doświadczonych fachowców. Wykwalifikowana ekipa kamieniarska zadba o ich odpowiednie ułożenie, a tym samym estetykę blatu.

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem spieku kwarcowego to zachęcamy do odwiedzenia sekcji spieki kwarcowe na naszej stronie. Zapraszamy również do skorzystania z poniższego formularza kontaktowego.

NAPISZ DO NAS

Chcesz się dowiedzieć więcej albo umówić się na spotkanie? Prześlij wiadomość bezpośrednio do zespołu pracującego w naszym salonie lub zadzwoń do nas:

32 202 11 22 i wybierz 1
lub
Napisz bezpośrednio na salon@dagmaplytki.pl