W ofercie Dagma Płytki posiadamy szeroki wybór wysokiej jakości płytek ceramicznych, gresowych i kwarcowych. Wśród nich znajdują się również efektowne płytki w stylu retro, które swoją estetyką nawiązują do minionej epoki i pięknej ceramiki, która zdobiła m.in. piece kaflowe, czy też ściany pałaców. Obecnie retro płytki dostępne są w naszym salonie od ręki, dzięki czemu możesz stworzyć wyjątkową przestrzeń w swoim domu lub w przestrzeni biznesowej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Czym są płytki retro?

Kafelki retro to produkty, które doskonale wpisują się w obecne trendy w zakresie wykończenia wnętrz. Swoją estetyką i wyjątkowym stylem wykonania doskonale wpasują się w wiele aranżacji. Jak sama nazwa wskazuje, są to współcześnie produkowane płytki ceramiczne, które inspirowane są starymi kafelkami sprzed lat. Dzięki temu posiadają efektowne zdobienia, a także wyjątkową fakturę. Płytki retro mogą być płaskie lub posiadać dedykowaną fakturę i dodatkowe zdobienia. Ponadto na rynku znajdują się modele wykończone na wysoki połysk i matowe, dzięki czemu każdy może dobrać je bezpośrednio do swoich potrzeb.

Do jakiego stylu pasują płytki retro?

Bez wątpienia te produkty pasują doskonale do stylu Vintage. Właśnie dlatego na rynku znane są również jako płytki Vintage. Styl ten charakteryzuje się wysublimowanym połączeniem klasyki i tradycji sprzed lat, a także nowoczesnych rozwiązań w zakresie wykończenia wnętrza. W ten sposób powstają wyjątkowe pomieszczenia mieszkalne i biznesowe. Odpowiednio dobrane płytki ceramiczne sprawdzą sie również w stylu patchwork. Tu zdecydowanie warto postawić na efektowne wzory i miks kolorystyczny.
Czytaj więcej