Zespół Dagma Płytki w tej kategorii produktów przygotował starannie dobrane płytki lastryko z oferty renomowanych producentów. To materiał, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród projektantów wnętrz, a także indywidualnych klientów. Cechuje się uniwersalnością, ponadczasowością oraz doskonale sprawdza się w wykończeniu różnego rodzaju wnętrz. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Czym są płytki lastryko?

Lastryko to materiał, który ma postać sztucznego kamienia. Znany jest od wieków, a dzięki nowoczesnej technologii i starannej obróbce, coraz chętniej wykorzystywany jest także w aranżacji wnętrz. Doskonale sprawdza się nie tylko na podłodze, ale również na ścianach. Ze względu na potencjał dekoracyjny, lastryko śmiało wybierane jest przez użytkowników i projektantów wnętrz, którzy cenią designerskie rozwiązania aranżacyjne. Materiał ten powstaje z połączenia cementu i twardego kamienia. W tym zakresie producenci płytek ceramicznych mogą stosować różnego rodzaju proporcje. Wpływa to nie tylko na parametry techniczne materiału, ale również na jego estetykę i kolorystykę. Do produkcji lastryko wykorzystuje się różne kamienie. Obecnie lastryko powstaje m.in. z marmuru, bazaltu, czy też innych grysów skalnych. Kamień następnie łączony jest z cementem. Jego kolor dobiera się w zależności od pożądanego efektu końcowego. Zazwyczaj stosuje się cementy białe i szare, jednak lastryko można barwić na różne barwy za pomocą specjalnych pigmentów. Ponadto na powierzchni płytek powstają oryginalne i trwałe wzory. W Polsce zamienną nazwą dla tego produktu są płytki terrazzo.

Lastryko na podłogi

Od setek lat materiał lastryko jest bardzo chętnie wybierany do wykończenia podłóg. Wszystko dlatego, że z powodzeniem można dopasować je do każdej przestrzeni oraz stylu aranżacyjnego. Najczęściej wybierane modele powstają z białego cementu i marmuru. To klasyka, która jest neutralna pod kątem stylistycznym. Dzięki temu dobrze wkomponuje się w różnego rodzaju style wykończenia wnętrz. Płytki lastryko stosuje się m.in. w kuchni, łazience, korytarzu, czy też w salonie. Ze względu na ich właściwości, stanowią świetny wybór nie tylko dla klientów indywidualnych, ale także biznesowych. Wykonanie podłogi lastryko w restauracji, biurze, czy w przestrzeniach hotelowych to częsty wybór inwestorów.

Właściwości lastryko

Wpływ na popularność tego materiałów ma kilka czynników. Przede wszystkim lastryko jest powszechnie dostępne i można kupić je w atrakcyjnej cenie. Ponadto materiał ten jest wytrzymały, odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także ścieranie. Dzięki temu sprawdzi się również w intensywnie eksploatowanych miejscach. Materiał jest odporny na wilgoć, dzięki czemu z powodzeniem może być użytkowany w kuchni, łazience, a nawet w przestrzeniach zewnętrznych. Jest to możliwe, ponieważ lastryko wykazuje wysoką odporność na promieniowanie UV i ewentualne odbarwienia od słońca.
Czytaj więcej