Jako Dagma Płytki przygotowaliśmy dla naszych klientów szeroki wybór wysokiej jakości płytek wykonanych ze spieku kwarcowego. To produkty, które zaskakują swoją wytrzymałością eksploatacyjną i są przy tym niezwykle estetyczne. Dzięki temu pasują do wielu wnętrz, jak i do użytku zewnętrznego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w tym zakresie i wybrania płytek, które idealnie spełnią Twoje oczekiwania.

Spiek kwarcowy – czym jest?

Sam spiek kwarcowy to wytrzymały materiał, który powstaje z połączenia ze sobą naturalnych minerałów, np. zmielonych skał granitowych, iłów łupkowych, piasku kwarcowego. Są one łączone z żywicą. Do tego dodaje się barwnik. Na rynku dostępnych jest wiele barwników, dzięki czemu wykończenie i kolorystykę płytek ze spieków kwarcowych można dopasować bezpośrednio do swoich potrzeb.

Jak powstają spieki kwarcowe?

Kolejnym krokiem w produkcji jest utwardzanie płytek. Odbywa się to przez wypalanie ich w specjalnie przygotowanych piecach hybrydowych, gdzie materiał poddawany jest temperaturze przekraczającej nawet 1200°C. Metoda produkcji ma uniwersalne zastosowanie, ponieważ w ten sposób powstaje zarówno wielkoformatowa ceramika, jak i mniejsze płytki. Ich cechą charakterystyczną jest niska masa, duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i działanie warunków atmosferycznych, a także stosunkowo mała grubość. Dobrej jakości płytki mają już tylko 3 mm grubości.
Czytaj więcej