W ofercie Dagma przygotowaliśmy dla naszych klientów płytki wielkoformatowe. Zaliczane są do nich płytki gresowe, których wymiary rozpoczynają się od 100 x 100 cm. Potocznie znane są także jako płytki XXL. Tego typu produkty charakteryzują się unikalną estetyką oraz dobrymi parametrami technicznymi. Dzięki swojej uniwersalności sprawdzają się w różnych wnętrzach i pomieszczeniach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą płytek wielkoformatowych oraz z podstawowymi informacjami o nich.

Czym są płytki wielkoformatowe XXL?

Jak sama nazwa wskazuje, to płytki ceramiczne, które posiadają ponadprzeciętne rozmiary. Jako wielkoformatowe płytki klasyfikowane są te, które mają wymiary minimum 100 x 100 cm. Standardowo do tej kategorii zalicza się płyty XXL o wymiarach:

  • 100 x 100 cm;
  • 120 x 120 cm;
  • 120 x 240 cm;
  • 100 x 300 cm;
  • 160 x 320 cm.

Ponadto na rynku znajdują się również modele o mniej standardowych rozmiarach.

Gres wielkoformatowy – podstawowa charakterystyka

Duży format płytek nie jest ich jedyną cechą charakterystyczną. Gres tego typu cechuje się również dobrymi parametrami technicznymi. Powierzchnia jest pozbawiona porów, dzięki czemu płytki wielkoformatowe mają zerową nasiąkliwość. Jest to możliwe dzięki nowoczesnym technikom produkcyjnym. Podczas powstawania płytek spieka się ze sobą cząsteczki szkła, kwarcu i porcelany. W dużym skrócie całą procedurę można porównać do tego, jak w naturalnych warunkach formują się skały granitowe. Co ciekawe, efekt finalny procesu produkcyjnego posiada parametry zbliżone właśnie do granitu. Dlatego cieszą się taką popularnością.

Czytaj więcej

NAPISZ DO NAS

Chcesz się dowiedzieć więcej albo umówić się na spotkanie? Prześlij wiadomość bezpośrednio do zespołu pracującego w naszym salonie lub zadzwoń do nas:

32 202 11 22 i wybierz 1 lub Napisz bezpośrednio na salon@dagmaplytki.pl