Płytki tarasowe, jak każde rozwiązanie wykończeniowe ma swoje wady i zalety. Wybór na taras takiego wykończenia jak płytki tarasowe podyktowany jest względami estetycznymi i praktycznymi. Nie zawsze i nie każdemu takie rozwiązanie przypadnie do gustu. Przed podjęciem decyzji czy kupić płytki ceramiczne czy płytki gresowe na taras należy poznać ich specyfikę i najważniejsze walory.

Czy wszystkie płytki nadają się na wykończenie tarasu – mrozoodporność

Czy wszystkie płytki będą tak samo dobrym wykończeniem tarasu? Jest to pytanie, na które odpowiedź nie jest trudna. Dla osób, które nie mają doświadczenia ani wiedzy w zakresie materiałów wykończeniowych jest to jednak pytanie kluczowe. Pierwsze jakie należy sobie zadać, kiedy planuje się wykończenie tarasu i innych przestrzeni zewnętrznych płytkami. Najczęściej do wyboru mamy płytki gresowe i płytki ceramiczne, która płtyka tarasowa będzie najlepsza?

Z tego względu, że nie każdy musi posiadać specjalistyczną wiedzę. Warto na samym wstępie podkreślić najważniejszy fakt – na taras nadają się tylko płytki mrozoodporne. Parametr ten można zweryfikować sprawdzając poziom nasiąkliwości materiału. Aby plytki tarasowe można było uznać za mrozoodporne ich nasiąkliwość nie może przekraczać 3%. W związku z powyższym jako płytki tarasowe doskonale sprawdza się gres, którego stopień nasiąkliwości wynosi zaledwie 1%. Gres mrozoodporny jest materiałem najchętniej wybieranym na zewnątrz. Aby zastosować na tarasie terakotę czy płytki ceramiczne konieczne jest upewnienie się jaki jest stopień nasiąkliwości konkretnego produktu. Nie wszystkie posiadają bowiem właściwości mrozoodporne, a tym samym nie wszystkie nadają się do zastosowania na zewnątrz.

Czytaj więcej