W salonie Dagma Płytki przygotowaliśmy dedykowane kolekcje płytek minimalistycznych. Stanowią one jednoczesne połączenie prostoty wykonania, a także wyjątkowej elegancji. Tak powstałe produkty są ponadczasowe, eklektyczne i sprawdzą się nawet w najbardziej prestiżowych lokalizacjach. Jako materiały wykończeniowe mogą być stosowane zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i biznesowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą starannie dobranych płytek ceramicznych.

Czym są płytki minimalistyczne?

Jak sama nazwa wskazuje, płytki minimalistyczne to produkty utrzymane w stonowanej stylistyce. To jednocześnie prostota, ograniczenie przesadnych zdobień, a także unikanie dekorów. Materiały tego typu często imitują naturalne drewno lub drogie kamienie wykończeniowe. Płytki ceramiczne utrzymane w stylu minimalistycznym zazwyczaj są jednokolorowe. Dostępne są w różnej kolorystyce oraz w różnych formatach, dzięki czemu klienci mogą bezpośrednio dopasować zakup do swoich bieżących potrzeb.

Co charakteryzuje styl minimalistyczny w wykończeniu wnętrz?

Przede wszystkim minimalistyczne wnętrza to porządek, harmonia oraz przestronna przestrzeń. Chodzi w nich o to, aby zachować dużą swobodę codziennego życia, ograniczyć formy i unikać elementów, które mogą dekoncentrować. Im bardziej stonowane barwy i oszczędne formy zdobień, tym łatwiej o zachowanie minimalistycznego ascetyzmu. W związku z tym barwne płytki przy tym stylu nie będą dobrym wyborem. Ponadto każdy element wykończenia wnętrz umieszcza się w starannie przemyślanych miejscach. Dotyczy to zarówno mebli, obrazów, akcesoriów, jak i płytek ceramicznych.

Do minimalistycznego charakteru wnętrz doskonale pasują stonowane kolory, w tym różnego rodzaju odcienie szarości, czerń, biel, czy brązy. Ponadto tego typu przestrzenie bardzo lubią materiały takie jak: szkło, drewno, metal i beton. Domownicy do minimalistycznego wnętrza często wybierają płytki ceramiczne, które doskonale imitują wspomniane wcześniej materiały. W ten sposób można zachować kluczowe wytyczne stylu i jednocześnie ograniczyć koszty inwestycji w wykończenie wnętrza. Minimalistyczne płytki to doskonały wybór zarówno do obiektów mieszkalnych, biznesowych, jak i usługowych.
Czytaj więcej