Płytki ceramiczne – jak o nie dbać?

Płytki ceramiczne – jak o nie dbać

Płytki ceramiczne to bardzo popularny sposób wykończenia ścian i podłóg w naszych domach. Często jednak z upływem czasu tracą swój elegancki wygląd. Powodem może być nieodpowiednie mycie kafelek. Dlatego też warto wiedzieć czym myć płytki ścienne, by nie uszkadzać ich delikatnej powierzchni. Przede wszystkim, powinniśmy pamiętać, że mycie kafelek obejmuje nie tylko płytki, ale również spoiny. Mogą być one bowiem miejscem gromadzenia się zabrudzeń i pleśni, przez co nawet najpiękniejsze płytki nie będą prezentowały się elegancko.

A więc czym myć płytki, aby błyszczały? Najlepiej sprawdzają się specjalne preparaty do ich czyszczenia, przeznaczone do rodzaju płytek, które posiadamy w swoim domu. Jeśli jednak nie jest to możliwe, możemy użyć uniwersalnego detergentu. Pamiętać trzeba tylko, że powinien być to środek delikatny. Płyny, których używamy do mycia kafelek, nie powinny mieć również kwaśnego odczynu, który może uszkadzać ich delikatną powierzchnię i powodować zmatowienia. Unikajmy również intensywnego szorowania płytek np. ostrą, twardą szczotką.

NAPISZ DO NAS

Chcesz się dowiedzieć więcej albo umówić się na spotkanie? Prześlij wiadomość bezpośrednio do zespołu pracującego w naszym salonie lub zadzwoń do nas:

32 202 11 22 i wybierz 1

Napisz bezpośrednio na salon@dagmaplytki.pl