Czy wielkoformatowe płytki to dobry wybór do łazienki?

Aranżacja łazienki to niełatwe wyzwanie, które wiąże się z wieloma decyzjami. Jedną z nich jest wybór odpowiednich płytek zarówno na podłogę, jak i ściany. Płytki wielkoformatowe sprawdzą się w dużych i małych łazienkach – sprawdź, jak dzięki nim stworzyć piękną aranżację.

Jak zaaranżować łazienkę z płytkami wielkoformatowymi?

Płytki wielkoformatowe stanowią idealne tło w pomieszczeniach minimalistycznych. Wśród płytek w rozmiarze XXL najlepiej pasujących do łazienek w stylu industrialnym, szczególnie polecane są te betonopodobne. Będą one perfekcyjnym rozwiązaniem nie tylko na podłogę, ale także na ściany.

Kolejną ciekawą propozycją do łazienki są płytki imitujące kamień. Oczywiście, jak wszystkie płytki gresowe odporne są na zabrudzenia i działanie środków chemicznych. Dzięki nim bez problemu można stworzyć jednolite powierzchnie, które do złudzenia będą przypominały marmur, granit czy nawet kamienie takie jak onyks, lecz będą o wiele łatwiejsze w utrzymaniu.

W małej łazience warto postawić na wielkoformatowe płytki w jasnym kolorze. Duże formaty tworzą jednolitą, spójną płaszczyznę, dzięki czemu będzie wizualnie powiększona. Ich kolor powinien być jasny – w bardzo małych przestrzeniach doskonale sprawdzi się śnieżna biel, kość słoniowa, beż oraz subtelne szarości.

O czym pamiętać, decydując się na wielkoformatowe płytki?

Choć mogłoby wydawać się, że wybór płytek XXL uprości i przyśpieszy prace wykończeniowe, ich ułożenie wymaga prawdziwej precyzji oraz staranności.

Bardzo istotne jest odpowiednie przygotowanie podłoża – szczególną uwagę należy zwrócić na jego wyrównanie. Jakiekolwiek uchybienia w tym zakresie, które przy wykorzystaniu standardowych płytek byłyby możliwe do zneutralizowania, bardzo szybko będą widoczne i skutkować mogą pękaniami płytek.

Z tych samych powodów ważne jest zagruntowanie podłoża i użycie specjalnego kleju odkształcalnego, który gwarantuje, że podłoże będzie „pracowało” razem z wielką płytką i stanowiło dla niej odpowiednie podparcie. Nasi doradcy pomogą Wam wybrać najwłaściwszy klej do każdego rodzaju płytki.

Układanie takich płytek warto powierzyć profesjonalnej ekipie dysponującej odpowiednimi narzędziami, takimi jak przyssawki, które umożliwiają dokładne ułożenie każdej z nich. Radzimy unikać firm, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z płytkami wielkoformatowymi – wszystkiego można się nauczyć, ale lepiej, aby nie odbywało się to Państwa kosztem.

Płytki wielkoformatowe wymagają dużo większej staranności podczas wykonywania prac niż ma to miejsce w przypadku standardowych modeli. Proces nie zabiera mniej czasu niż w przypadku montażu płytek o mniejszych wymiarach, choć pozornie mogłoby wydawać się, że jest inaczej. Cały trud i ilość pracy, jaka musi zostać włożona w przygotowanie powierzchni i układanie płytek, rekompensuje z pewnością niezwykły efekt wizualny – jednolitej i eleganckiej powierzchni, pasującej do różnorodnych wnętrz.

NAPISZ DO NAS

Chcesz się dowiedzieć więcej albo umówić się na spotkanie? Prześlij wiadomość bezpośrednio do zespołu pracującego w naszym salonie lub zadzwoń do nas:

32 202 11 22 i wybierz 1
lub
Napisz bezpośrednio na salon@dagmaplytki.pl