Płytki niebieskie i granatowe – trend na rok 2020!

Urządzając łazienkę lub kuchnię, warto postawić na nieoczywiste kolory, które ożywią pomieszczenie i nadają mu pożądanego charakteru. Jednym z najciekawszych wyborów, który wpisuje się w aktualne trendy wnętrzarskie, są niebieskie i granatowe płytki ceramiczne. To prawdziwy hit, który ma wiele zalet. Odcienie niebieskiego orzeźwiają, pozwalają uspokoić i wyciszyć się, a przy tym kojarzą się z wakacyjnym wypoczynkiem.

Skąd popularność niebieskich i granatowych płytek ceramicznych?

Na rosnące zainteresowanie takimi właśnie płytkami ceramicznymi duży wpływ miała decyzja Instytutu Pantone, który na kolor roku 2020 wybrał właśnie klasyczny odcień barwy niebieskiej. Swoją decyzję specjaliści argumentowali faktem, że jest to kolor, który jednocześnie daje poczucie bezpieczeństwa, spokoju i stabilizacji, ale też pobudza nas do poszerzania swoich horyzontów. Popularność niebieskich płytek ceramicznych ma jednak również swoją bardziej prozaiczną przyczynę. Kiedyś wyroby w tych odcieniach były trudno dostępne, ponieważ pigment wykorzystywany do ich produkcji był najdroższy. Obecnie to się zmienia i coraz więcej producentów decyduje się na poszerzenie swoich kolekcji o płytki w odcieniach błękitu i granatu. Wciąż jednak jest to nowość, która może pozwolić nam się wyróżnić.

Przykłady niebieskich i granatowych płytek

Wybór płytek w odcieniach niebieskiego jest całkiem spory, dzięki czemu zarówno miłośnicy odważnych akcentów kolorystycznych, jak i zwolennicy klasyki, mogą znaleźć coś dla siebie.

Na uwagę zasługuje między innymi kolekcja Leonardo Endless. To wyjątkowy, głęboki odcień niebieskiego, który doskonale komponuje się z bielą i naturalnym drewnem. Płytki te są wykonane w technologii gresu barwionego w masie, co oznacza, że barwnik nanoszony jest nie tylko na wierzch produktu, ale też do do całej masy, z której się go produkuje. Płytki dostępne są w dwóch wersjach – monokolorowej lub przypominającej granit.

Płytki niebieskie i granatowe

 

Interesująca jest też kolekcja Rex Bijoux, w kolorze Sodalite Bleu. To płytki nawiązujące do naturalnej faktury kamienia, które dostępne są w kilkunastu rozmiarach.

Płytki niebieskie i granatowe

 

Z kolei miłośnikom nowoczesności przypadnie do gustu kolkecja Medley By Ergon – monokolory oraz lastryko w niecodziennym, eleganckim wydaniu.

Płytki niebieskie i granatowe

 

Jeśli zaś poszukujemy płytek dekoracyjnych, wybierzmy serię Stucci od Estudio Cerámico. Warto wspomnieć, że producent ten posiada w swojej ofercie również granatowe płytki w formacie chevron i jest to według naszej wiedzy, obecnie jedyna taka oferta na rynku!

NAPISZ DO NAS

Chcesz się dowiedzieć więcej albo umówić się na spotkanie? Prześlij wiadomość bezpośrednio do zespołu pracującego w naszym salonie lub zadzwoń do nas:

32 202 11 22 i wybierz 1
lub
Napisz bezpośrednio na salon@dagmaplytki.pl