Płytki heksagonalne

Płytki ceramiczne to wciąż jeden z najczęściej wybieranych materiałów do wykończenia ścian i podłóg. Wykorzystujemy je w kuchniach, łazienkach, salonach oraz lokalach użytkowych. Zazwyczaj mają formę kwadratu lub prostokąta. To standard, z którego jednak architekci i projektanci wnętrz coraz częściej się wyłamują. Obecnie coraz chętniej wykorzystywane są bardzo efektowne płytki heksagonalne, czyli mające kształt sześciokąta. Nie da się bowiem ukryć, że są ciekawą alternatywą, która prezentuje się zjawiskowo, czego dobrym przykładem jat zaprezentowana na zdjęciu ściana wykończona płytkami heksagonalnymi marki Bestile.

Gdzie możemy zastosować płytki heksagonalne?

Ceramiczne i gresowe płytki heksagonalne są równie wszechstronne, jak te o czworokątnym kształcie. Zazwyczaj wykorzystywane są na podłogach, ponieważ pozwalają na stworzenie ciekawego wzoru, niemniej jednak coraz więcej odważnych, lubiących eksperymentować osób decyduje się na ich wykorzystanie również na ścianach. Płytki heksagonalne ścienne stanowią bowiem ciekawą ozdobę, która jest w stanie przykuć uwagę.

Wykorzystywane są nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale coraz częściej w obiektach użyteczności publicznej czy biurowcach. W tym przypadku powinniśmy jednak pamiętać o tym, by stawiać na płytki heksagonalne gresowe, posiadające tę samą masę w całym swoim przekroju, czyli tak zwane „gresy w pełnej masie”. Dzięki temu są bowiem znacznie bardziej odporne na ścieranie i dłużej będą prezentować się doskonale. Na zdjęciu kolekcja Hex od Etruria Design, klasyczny przykład heksagonów gresowych.

Ciekawe propozycje płytek heksagonalnych

Obecnie coraz więcej fabryk ma w swojej ofercie płytki heksagonalne do kuchni lub łazienki. Wśród tych, których oferta cieszy się szczególnie dużą popularnością, wymienić możemy Equipe Ceramicas. Producent ten oferuje nam płytki na podłogi, jak również płytki heksagonalne ścienne. To, co wyróżnia produkty tej marki, to nie tylko sześciokątny kształt, ale również wyraziste wzornictwo, które jest ich dodatkowym atutem.

Płytki heksagonalne

Na uwagę zasługują również heksagony z fabryki Apavisa. W ofercie tej marki znajdziemy bowiem heksagony w ciekawych wariantach kolorystycznych oraz lastryko.

Płytki heksagonalne

Jak widać, płytki heksagonalne to ciekawa propozycja, którą warto rozważyć – szczególnie jeśli zależy nam na tym, by urządzane przez nas wnętrza wyglądały niebanalnie i miały swój styl. Wybór płytek tego typu jest obecnie naprawdę szeroki, dzięki czemu możemy dopasować je praktycznie do każdego pomieszczenia.

NAPISZ DO NAS

Chcesz się dowiedzieć więcej albo umówić się na spotkanie? Prześlij wiadomość bezpośrednio do zespołu pracującego w naszym salonie lub zadzwoń do nas:

32 202 11 22 i wybierz 1
lub
Napisz bezpośrednio na salon@dagmaplytki.pl