Nowości Florim Ceramiche 2021

Nowe kolekcje płytek grupy Florim są już dostępne w salonie DAGMA.

Mimo niesprzyjających warunków i koniunktury, włoski producent wprowadził na rynek w tym roku trzy wyjątkowe kolekcje płytek, w tym również ich wielkoformatowe wersje. Większość z nich można już zobaczyć w naszym salonie, a najciekawsze naszym zdaniem propozycje wkrótce pokażemy w boksach 3D.

 

Reves de Rex od Rex Ceramiche

Ta kolekcja jest nową wersją słynnej serii Alabstri di Rex, która przez lata była jednym z najlepiej rozpoznawalnych i sprzedających się produktów tej marki. Postęp technologiczny spowodował, że konieczne było zaproponowanie jej nowej interpretacji. Inspiracją jest nadal alabaster, ale o bardziej stonowanym rysunku i wyprodukowany w najnowocześniejszej technologii, która pozwoliła nadać płytom wyjątkowego połysku, bez charakterystycznych ‘załamań’ znanych z wielkoformatowych płyt polerowanych. Oto, w jaki sposób producent opisuje kolekcję na swojej stronie:

Nowoczesna, luksusowa, ale zrównoważona.

Zainspirowana starożytnym i wyrafinowanym pięknem alabastru, kolekcja Rêves de Rex przekształca marzenie o współczesnej elegancji w rzeczywistość poprzez delikatne niuanse i wyjątkowe kolory, które idealnie pasują do najbardziej współczesnych trendów luksusowego życia. Od bogactwa i ostentacji świat luksusu ewoluuje w kierunku bardziej stonowanych i wyważonych dekoracji, cechujących się minimalizmem.

Les Origines de Rex od Rex Ceramiche

Podobnie rzecz się ma z kolekcją Reves de Rex, również w tym przypadku producent zdecydował się wycofać z rynku kultową serię I Bianchi di Rex i zastąpić ją nową, bardziej rozbudowaną propozycją.  I Bianchi di Rex były cenione za minimalizm i oszczędność formy, więc w Les Origines nie zabrakło takich właśnie rozwiązań. Kolory Origines Blanc i Origines ombre dorée nawiązują do białego kamienia, ich stonowane, delikatnie wzory mogą stanowić zarówno tło dla płytek o zdecydowanych i mocnych rysunkach, jak również same tworzyć minimalistyczną aranżację. Dwa pozostałe kolory, Origines or i Origines argent uzupełniają kolekcję o dużo bardziej odważne wzory, doskonale wpisujące się w panujące w Polsce w ostatnich latach trendy. Pierwszy z nich to szara, mocno zarysowana żyła na białym tle, natomiast drugi oprócz żyły szarej, przeplatany jest żyłą w kolorze złotym. Poniżej opis producenta:

Les Origines de Rex eksploruje harmonijne piękno białego marmuru, łącząc je z poczuciem luksusu i wyrafinowania, które zawsze było kojarzone z tym intrygującym materiałem. Jasny i ponadczasowy design kolekcji stwarza możliwość wielu interpretacji stylistycznych, od klasycznych przez minimalistyczne aż po ciepłe i naturalne odcienie stylu nordyckiego.

Les Origines de Rex inspirowane są prawdziwością i wiecznym pięknem tego nieskazitelnego materiału i produkowane z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Wyniki tej wyjątkowej pracy badawczej można zobaczyć w czterech wyrafinowanych odmianach białego marmuru. Delikatne, subtelne wzory użylenia oraz nowe kształty uwydatniają niuanse starego złota, kości słoniowej, perłowej szarości i grafitu zdobiące delikatne powierzchnie.

Casa Dolce Casa Sensi

Casa Dolce Casa to marka nastawiona na współpracę z architektami i projektantami wnętrz. Owocem takiego współdziałania jest również kolekcja Sensi.  Jej autorem jest architekt i projektant Matteo Thun pochodzący z południowego Tyrolu. Stworzył on minimalistyczną serię płytek i płyt wielkoformatowych zachwycającą bogactwem wzorów oraz powierzchni (dust, sand, lithos oraz fossil). Warto odwiedzić stronę producenta, żeby się o tym przekonać, ale jeszcze lepszym pomysłem jest kontakt z nami na plytki@dagma.pl, aby otrzymać wzornik tej kolekcji.

Bardzo duży nacisk położono na ekologię procesu produkcji. Sensi jest doskonałym przykładem wykorzystania innowacji dla zrównoważonego rozwoju. Kolekcja wykonana jest z naturalnych surowców, a w 60% z materiałów pochodzących z recyklingu. Proces produkcyjny płytek jest przez producenta określany mianem zamkniętego, ponieważ zarówno pod względem zużycia wody, jak i wytwarzanej energii elektrycznej, fabryka jest w pełni samowystarczalna. Poniżej opis kolekcji ze strony Casa Dolce Casa:

Lekkość, Ziemia, Zmysłowość

Sensi of Casa dolce casa, zaprojektowana przez Matteo Thun zaskakuje wizualnie i dotykowo atrakcyjnymi neutralnymi odcieniami. Powierzchnie i interakcje światła definiują koncepcję dekoracyjną inspirowaną brakiem wyrazistego koloru i ziarnistością ziemi. Sensi uosabia wrażenia dotykania ziemi, która wywołuje w człowieku sprzeczne uczucia, przypominając o potężnej sile natury. Delikatne i naturalne kolory oraz sensoryczność serii  przypominają nam o naturalnym stylu życia. Wyrafinowana harmonia natury znajduje zastosowanie w przestrzeniach mieszkalnych, które zapewniają poczucie komfortu i spokojnego rytmu dnia codziennego, w którym można odzyskać energię i równowagę.

W kolekcji Sensi występuje również dekoracyjna mozaika wykonana ze szkła pochodzącego z recyklingu (nieużywane ekrany telewizorów i komputerów) i wytwarzana ręcznie, dlatego ma charakterystyczną strukturę powierzchni. Ze względu na pochodzenie szkła i cykl produkcyjny, każda  kostka mozaiki różni się od pozostałych tworząc dynamiczną strukturę. W zależności od uzyskanej powierzchni – miękkiej, aksamitnej czy szorstkiej, chropowatej, a także gry światła – końcowy efekt mozaiki może być błyszczący lub matowy. Produkt ten swoją wyjątkowość zawdzięcza również kolorowi, kostki różnią się między sobą i każda ma inny odcień tego samego tonu.

NAPISZ DO NAS

Chcesz się dowiedzieć więcej albo umówić się na spotkanie? Prześlij wiadomość bezpośrednio do zespołu pracującego w naszym salonie lub zadzwoń do nas:

32 202 11 22 i wybierz 1
lub
Napisz bezpośrednio na salon@dagmaplytki.pl