Jakie płytki wybrać do wnętrz – jasne czy ciemne?

Jakie płytki wybrać do wnętrz – jasne czy ciemne?

To pytanie, które zadaje sobie wiele osób urządzających mieszkanie. Bardzo często w podjęciu decyzji przeszkadzają im wciąż pokutujące mity, które każą unikać ciemnej kolorystyki we wnętrzu. Jak się okazuje, zupełnie niesłusznie. Spróbujmy więc rozwiać wątpliwości.

Płytki podłogowe ciemne dodają wyrazu, sprawiają, że wnętrza nabierają charakteru. Oczywiście, nie powinniśmy ich stosować w przypadku naprawdę ciasnych, ciemnych pomieszczeń, jednakże odpowiednio położone, wcale nie muszą optycznie zmniejszać wnętrza. Ciemne płytki podłogowe z powodzeniem możemy bowiem połączyć z jasnymi kolorami ścian, białymi lub jasnymi meblami tworząc niezwykle elegancką całość.

Jednocześnie jasne płytki podłogowe również zasługują na uwagę. Doskonale sprawdzą się w przypadku, gdy zależy nam na tym, by pomieszczenie miało charakter neutralny, a wnętrze wyglądało na lekkie i swobodne. Jednocześnie pamiętajmy, że płytki podłogowe jasne są bezlitosne i ukażą każde, najmniejsze nawet zaniedbania w utrzymywaniu porządku.