Fugowanie płytek – jak dobrze fugować?

Fugowanie płytek – jak dobrze fugować

Nawet najpiękniejsze płytki nie będą wyglądały elegancko, jeśli ich fugowanie przeprowadzimy w nieodpowiedni sposób. Rozpoczynając fugowanie płytek na podłodze powinniśmy więc dobrać odpowiedni rodzaj preparatu, który dopasowany jest do właściwości materiałów, z których zostały wykonane płytki. Fugowanie płytek na podłodze powinniśmy rozpocząć od bardzo dokładnego wyczyszczenia powierzchni. Wybierajmy przede wszystkim fugi epoksydowe, które odporne są na zabrudzenia oraz kontakt ze środkami czystości.

Jak przeprowadzić fugowanie płytek na ścianie? Zasada jest bardzo podobna. Należy wybrać odpowiednią fugę, nałożyć ją na oczyszczone płytki dbając o to, by jak najwięcej fugi znalazło się w spoinie. Nie bójmy się jej wcisnąć w przerwy pomiędzy płytkami. Fugowanie płytek na ścianie musi wiązać się również ze starannym usuwaniem pozostałości fug za pomocą twardej gąbki z włókniny. Nie zapominajmy również o wyprofilowaniu spoiny miękką gąbką. Dzięki temu wykonane fugi będą solidne i trwałe, a przy tym estetyczne.

NAPISZ DO NAS

Chcesz się dowiedzieć więcej albo umówić się na spotkanie? Prześlij wiadomość bezpośrednio do zespołu pracującego w naszym salonie lub zadzwoń do nas:

32 202 11 22 i wybierz 1

Napisz bezpośrednio na salon@dagmaplytki.pl