Spieki kwarcowe jako wykończenie kominków

Kominek to nie tylko źródło ciepła, ale również wyjątkowa, klimatyczna dekoracja domu. Warto więc zadbać o to, by był wykończony w elegancki, estetyczny sposób. Istnieje sporo materiałów, które możemy do tego celu wykorzystać. Jednym z nich są coraz popularniejsze spieki kwarcowe. Sprawdźmy, czym się charakteryzują i dlaczego spiek kwarcowy na kominek to dobry wybór.

Czym są spieki kwarcowe?

Spieki kwarcowe to cienkie i duże płyty, które wykonywane są z zmielonych skał granitowych z dodatkiem glinek, topników skaleniowych i barwników. To całkowicie naturalny materiał, który poddany zostaje działaniu bardzo wysokich temperatur oraz ciśnienia w procesie produkcji.

Spieki kwarcowe posiadają wiele zalet. Przede wszystkim swoim wyglądem mogą nawiązywać do kamienia, są jednak od niego tańsze oraz lżejsze. Poza tym, jest to materiał, który wytrzymuje bardzo wysokie temperatury (do 400 stopni Celsjusza), dzięki czemu może być wykorzystywany do wykończenia kominka. Jego zaletą jest również fakt, że łatwo utrzymać go w czystości.

Spieki kwarcowe

Czy można wykończyć kominek samodzielnie?

Wiele osób, poszukując oszczędności, decyduje się na samodzielne wykończenie mieszkania. Czy jednak możemy zrobić tak w przypadku wykończenia kominka spiekami kwarcowymi? Jak się okazuje, nie do końca. Klejenie spieków kwarcowych to zadanie wymagające doświadczenia i precyzji oraz doboru odpowiedniego kleju, który odporny będzie na wysokie temperatury. Dlatego też lepiej pozostawić wykonanie tej pracy doświadczonym fachowcom.

Jakie jeszcze materiały możemy wykorzystać?

Poza spiekami kwarcowymi, istnieją również inne materiały, które możemy wykorzystać przy wykonywaniu obudowy kominka. Bardzo efektownie prezentują się płytki ceramiczne oraz gresy wielkoformatowe. One również mogą nawiązywać wyglądem do kamienia, dzięki czemu wykończony nimi kominek prezentować się będzie elegancko i nowocześnie.

Obudowa kominka spiekiem kwarcowym to doskonały pomysł. Dzięki niemu będzie prezentował się on estetycznie i elegancko. Spiek kwarcowy na kominek jest również materiałem trwałym, który z pewnością posłuży nam przez długi czas, nie tracąc swojej urody. Wiele wzorów spieków kwarcowych prezentujemy na naszej stronie internetowej w sekcji spieki kwarcowe – zachęcamy do odwiedzin!

NAPISZ DO NAS

Chcesz się dowiedzieć więcej albo umówić się na spotkanie? Prześlij wiadomość bezpośrednio do zespołu pracującego w naszym salonie lub zadzwoń do nas:

32 202 11 22 i wybierz 1
lub
Napisz bezpośrednio na salon@dagmaplytki.pl