Adres strony internetowej: www.gardenia.it/
Kraj: Włochy

Od 1961 r. Grupa Ceramiche Gardenia Orchidea pracuje nad rozwojem własnej osobistej koncepcji życia; filozofia dekorowania i projektowania wnętrz, która dziś doprowadziła firmę do bycia synonimem włoskiego stylu, doskonałości i jakości w ponad 100 krajach na całym świecie. Oprócz marki Gardenia Orchidea, która ze swoimi kolekcjami ceramiki bada różne style projektowania domu, od 1997 roku grupa ma wyłączny światowy kontrakt z Versace Ceramics, dla którego tworzy ekskluzywną linię mebli ceramicznych i łazienkowych; ten projekt, oparty na doskonałym powinowactwie ze znanym domem mody, pozwolił firmie w pełni wykorzystać swoją wiedzę i tradycję w dziedzinie ceramiki i akcesoriów dekoracyjnych, umacniając swoją obecność na rynku wysokiej klasy.

Przy tej samej filozofii z powodzeniem eksperymentował również z zastosowaniami w PVD (Physical Vapour Deposition, aerospace derywacja), która opiera się na fizycznej zasadzie odparowywania próżniowego metali (tytanu, złota, platyny i innych), które w stanie jonowym skraplają się, tworząc warstwę, która osadza się na poddawanym obróbce obiekcie, co zapewnia niespotykane rezultaty estetyczne i absolutną odporność. W Gardeni produkt ceramiczny pochodzi z dogłębnych badań materiałów, wykończeń i dekoracji, dla których technicy i menedżerowie produktu ściśle współpracują z architektami i projektantami.

W rzeczywistości dom jest celem, w którym Gardenia obraca się swoimi badaniami, aby tworzyć produkty zawsze zaprojektowane dla bardzo specyficznej przestrzeni życiowej. Produkt ceramiczny interpretuje smak i nowe koncepcje przestrzeni, podążając tymi samymi ścieżkami architektury. Wykorzystanie naturalnych materiałów bogatych w faktury, takie jak drewno i marmur oraz redefinicja przestrzeni poprzez jednolitość i ciągłość szkła i metalu to trendy, które Gardenia uchwyciła i przełożyła na swoje nowe wyroby ceramiczne.

Większość kolekcji prezentujemy w podziale na kategorie u góry strony. Jeżeli nie udało Ci się znaleźć tego, czego szukasz, bądź masz pytania odnośnie konkretnego produktu marki Gardenia Orchidea, to zadzwoń do naszego salonu 32 259 69 00 lub wyślij do nas maila na plytki@dagma.pl. Płytkami i wyposażeniem łazienek zajmujemy się od prawie trzydziestu lat, więc na pewno Ci pomożemy!