Wnętrze na szaro? Odkryj, jak szary prezentuje się w aranżacji wnętrz | DAGMA
Blog

Wnętrze na szaro? Odkryj, jak szary prezentuje się w aranżacji wnętrz

Szary w aranżacji wnętrz robi wręcz zawrotną karierę. To doskonała baza wielu stylów, kolor jest neutralny, dlatego też można go łączyć z wyrazistymi odcieniami lub wzorami. Idealne też komponuje się z szeregiem barw – od czerwieni, po żółty, czerń, błękit, a nawet brąz.

Jak prezentuje się szary w aranżacji wnętrz? Z czym łączyć szary kolor we wnętrzu? W artykule nie tylko odpowiemy na te pytania, ale też podsuniemy też kilka pomysłów na aranżację.

Wiele odcieni szarości

Szary ma wiele pięknych odcieni – od popadających w czerń grafitów przez delikatny popiel aż po platynę. Niezależnie od tego, na który odcień zdecydujesz się, jedno jest pewne, szary doskonale komponuje się z mocnymi barwami, jednocześnie tonując ich nasycenie. Warto to wykorzystać i zestawiać go z innymi kolorami, bo użyty w nadmiarze szary może przytłaczać, a nawet wprowadzać w przygnębienie.

Z jakimi kolorami łączyć szary? Wybór jest spory, szary w aranżacji wnętrz prezentuje się elegancko w zestawieniu z beżem, bielą, écru, niebieskim, czerwienią, a nawet żółtym.

Szary nie tylko na ścianach

Szary to bardzo elegancki kolor, który sprawdzi się praktycznie w każdym wnętrzu. Nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej osób zestawia ten odcień z przymiotnikiem ponadczasowy, a projektanci wnętrz coraz chętniej po niego sięgają.

Szary prezentuje się doskonale nie tylko na ścianach, warto wybrać ten kolor w trakcie zakupów mebli, a nawet podłogi. Dużym zainteresowaniem cieszą się drewniane panele w odcieniach szarości oraz płytki drewnopodobne. Te drugie w szczególności przypadły do gustu osobom, które szukają trwałego i jednocześnie eleganckiego materiału. Cenione są za odporność na uszkodzenia mechaniczne i łatwą pielęgnację. Przy tym bardzo wiernie imitują drewno w najdrobniejszych szczegółach, na pierwszy rzut oka trudno jest rozróżnić, czy to panele, czy płytki drewnopodobne.

Płytki drewnopodobne w odcieniach szarości można wykorzystać w każdym wnętrzu. Nie tylko doskonale sprawdzą się w salonie, ale też będą elegancko prezentować się w sypialni, kuchni, a nawet na tarasie. Jeśli wybierasz płytki drewnopodobne do łazienki, to musisz pamiętać o antypoślizgowym zabezpieczeniu powierzchni.

Poniżej zdjęcia z kolekcji Greentech cenionej marki Floor Gres. Producent znany jest z tworzenia nowoczesnych i eleganckich płytek, tym razem w kolekcji Greentech proponuje szare płytki drewnopodobne do mieszkania czy pracowni.

Nie bój się stawiać na wyraziste akcenty!

Oczywiście, szary w aranżacji wnętrz nie tylko wykorzystywany jest na ścianę lub podłogę. To również sprawdzone rozwiązanie w przypadku mebli, a nawet dekoracji. Nie dość, że kolor doskonale komponuje się z żywymi barwami, to w dodatku meble w tym kolorze są łatwe w utrzymaniu w czystości.

Poniżej zdjęcie z kolekcji Suite marki CERDOMUS. Meble w szarym odcieniu stonowały nowoczesny parkiet, podkreślając tym samym elegancję płytek.

Pomysły i inspiracje

Szarym ma wiele odcieni, dlatego też sprawdzi się praktycznie w każdym wnętrzu i stylu. Współgra z nowoczesnymi meblami, jak i tymi utrzymanymi w stylu vintage. Spójrz tylko, jak mogą wyglądać różne pomieszczenia w odmiennych stylach, których łączącym mianownikiem jest kolor szary.

 

 

 

 
Zostaw kontakt, Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe

Imię:

Email/Telefon:

Wiadomość:Administratorem danych osobowych podanych powyżej jest DAGMA sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (40-478) przy ul. Pszczyńskiej 15. Podane wyżej dane osobowe będą przetwarzane w celu nawiązania kontaktu w związku z oferowaną usługą. Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. f) RODO. Prawnie uzasadnionym interesem przetwarzania jest marketing bezpośredni towarów lub usług administratora danych lub producentów rozwiązań i usług znajdujących się w ofercie administratora. Podanie ww. danych jest dobrowolne, ale konieczne do realizacji usługi. Zostałem poinformowany o tym, że przysługuje mi prawo do sprzeciwu na przetwarzanie danych osobowych. Dodatkowo mam prawo dostępu do treści moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia („Prawo do zapomnienia”), ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych i wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych. Podane wyżej dane będą przetwarzane do czasu wyrażenia sprzeciwu przez osobę, której dane dotyczą. DAGMA, na podstawie art. 37 RODO wyznacza Inspektora Ochrony Danych, wskazując następujące dane kontaktowe: tel: 32 259 11 46, adres e-mail: iod@dagma.pl.