Płytki wielkoformatowe – zastosowanie. Czyli gdzie i jak możemy je wykorzystać. | DAGMA
Blog

Płytki wielkoformatowe – zastosowanie. Czyli gdzie i jak możemy je wykorzystać.

Płytki podłogowe wielkoformatowe

Należy zacząć od tego, że wszystkie płytki wielkoformatowe to gresy, więc co do zasady powinny wszystkie bez wyjątków nadawać się do położenia na podłodze. Nie jest to jednak do końca prawdą, ponieważ producenci, prześcigając się w pomysłach na wygląd płytki, często korzystają z zabiegów „upiększających” jej powierzchnię, która są na tyle delikatne, że dyskwalifikuje daną płytkę do położenia na podłodze. Jeżeli masz wątpliwości, czy płytki xxl (bo tak często się nazywa płytki wielkoformatowe) z danej kolekcji nadają się na podłogę, to nie wahaj się upewnić u specjalisty. Zapraszamy do skorzystania z zakładki kontakt na naszej stronie bądź po prostu do przesłania pytania na plytki@dagma.pl.

Płytki łazienkowe wielkoformatowe

Udało się ustalić, że zdecydowana większość płytek wielkoformatowych nadaje się do położenia na podłodze, zajmiemy się więc teraz ścianami i to w tak wymagającym pomieszczeniu jak łazienka. Należy pamiętać, że każda płytka podłogowa jest również płytką ścienną – to samo tyczy się płytek wielkoformatowych, często nazywanych w Polsce spiekami kwarcowymi. Mają one sporą przewagę nad tradycyjnymi płytkami – zdecydowanie mniejszą ilość fug. Dzięki temu powierzchnie ścian znajdujące się pod prysznicem to wręcz idealne miejsce do ich wykorzystania. W przeciwieństwie do naturalnego kamienia, płytki wielkoformatowe posiadają zamkniętą strukturę powierzchni, więc wilgoć czy brud nie mogą w nie wniknąć wgłąb.

Płytki wielkoformatowe na blat kuchenny

Odkąd firma Tubądzin wprowadziła do swojej oferty płytki wielkoformatowe, zainteresowanie nimi w Polsce znacząco wzrosło. Jednym z podstawowych ich zastosowań są blaty kuchenne bądź blaty stołów. Blaty takie można wykonać na dwa sposoby; wykorzystać grubą płytkę wielkoformatową (spiek kwarcowy), a następnie obrobić jej brzegi tak, jak obrabia się kamień naturalny na blat. Polski producent nie ma jednak w ofercie grubych płyt xxl. W takim wypadku konieczne jest zrobienie stelaża, który zostanie następnie obklejony płytkami wielkoformatowymi ze wszystkich stron, z których jest to potrzebne. Aby osiągnąć jak najlepszy efekt estetyczny, należy zwrócić uwagę na docięcie krawędzi płyt pod kątem 45 stopni – dzięki temu uzyskamy niemalże jednolity efekt.

Płytki wielkoformatowe do kuchni

Najczęstszym miejscem wykorzystania płyt wielkoformatowych w kuchni są wspomniane wcześniej blaty, ale fakt, że wykorzystując je można pokryć dużą powierzchnię bez konieczności fugowania przekonuje, aby zastosować je również na ścianie między blatem a szafkami w kuchni. Przecież to właśnie fugi nad blatem najszybciej tracą pierwotny kolor i wchłaniają brud. Płytki gresowe (a takimi są właśnie płytki wielkoformatowe) są materiałem, który zdecydowanie najłatwiej utrzymać w czystości, więc miejsce tak często narażone na brud jest wręcz wymarzone  do ich zastosowania. Oprócz płytek wielkoformatowych ponad blatem można również wykorzystać standardowej wielkości płytki dekoracyjne, np. płytki vintage, ale należy w takim wypadku pamiętać o zastosowaniu właściwej fugi, która nie wchłonie brudu!

(Źródło: wszystkie zdjęcia wykorzystane w tym wpisie pochodzą ze strony https://www.porcelaingres.com/ . Firma Dagma jest głównym dystrybutorem płytek marki Porcelaingres)
Zostaw kontakt, Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe

Imię:

Email/Telefon:

Wiadomość:Administratorem danych osobowych podanych powyżej jest DAGMA sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (40-478) przy ul. Pszczyńskiej 15. Podane wyżej dane osobowe będą przetwarzane w celu nawiązania kontaktu w związku z oferowaną usługą. Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. f) RODO. Prawnie uzasadnionym interesem przetwarzania jest marketing bezpośredni towarów lub usług administratora danych lub producentów rozwiązań i usług znajdujących się w ofercie administratora. Podanie ww. danych jest dobrowolne, ale konieczne do realizacji usługi. Zostałem poinformowany o tym, że przysługuje mi prawo do sprzeciwu na przetwarzanie danych osobowych. Dodatkowo mam prawo dostępu do treści moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia („Prawo do zapomnienia”), ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych i wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych. Podane wyżej dane będą przetwarzane do czasu wyrażenia sprzeciwu przez osobę, której dane dotyczą. DAGMA, na podstawie art. 37 RODO wyznacza Inspektora Ochrony Danych, wskazując następujące dane kontaktowe: tel: 32 259 11 46, adres e-mail: iod@dagma.pl.