Przegląd i inspiracje płytek drewnopodobnych | DAGMA

Blog


Przegląd i inspiracje płytek drewnopodobnych

\Naturalne drewno to jeden z najchętniej wybieranych materiałów, który używa się podczas wystroju wnętrz. Niestety, choć drewno elegancko prezentuje się, jego pielęgnacja jest kłopotliwa. Odkąd na rynku pojawiły się płytki drewnopodobne, ten problem zniknął! Teraz możesz mieć na podłodze płytki, które imitują drewno w najdrobniejszych szczegółach, a jednocześnie niezwykle łatwo utrzymać je w czystości. Ich zaletą jest to, że idealnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, a nawet można je wykorzystać na zewnątrz!

Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jakie płytki drewnopodobne znajdziesz w naszej kolekcji.

 

Jakie zalety mają płytki drewnopodobne?

 

Ceramiczne płytki drewnopodobne produkowane są na bazie gresu, a dzięki wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne, płytki imitujące drewno mogą być wykorzystywane w każdym pomieszczeniu oraz na zewnątrz budynku, na przykład na tarasie, czy balkonie. Coraz częściej płytki drewnopodobne są używane również w klatkach schodowych.

Ogromną zaletą płytek drewnopodobnych jest prostota ich pielęgnacji – nie musisz ich cyklinować, lakierować czy myć specjalnymi środkami czyszczącymi. Aby gres lub terakota były utrzymane w czystości, wystarczy je jedynie co jakiś czas odkurzyć oraz przetrzeć wilgotnym mopem.

Obecnie na rynku producenci płytek prześcigają się w tworzeniu nowych wzorów, tak by płytki, jak najlepiej prezentowały się pod względem wizualnym. W naszej kolekcji znajdziesz różne rodzaje płytek, m.in. Cerdomus, Floor Gres, Gardenia Orchidea, czy płytki Rex w różnych odcieniach (np.: w wersji black, brown czy cream).

 

Do każdego pomieszczenia w domu i na zewnątrz

 

Płytki drewnopodobne doskonale sprawdzą się w łazience. Jedyne, o czym musisz pamiętać to o zabezpieczeniu antypoślizgowym powierzchni. Aby to sprawdzić, zwróć uwagę na parametr R. Zasada jest taka, że im wyższa wartość tego parametru, tym płytki są mniej śliskie. W przypadku właśnie łazienki czy schodów wybieraj płytki, które mają przynajmniej wartość R13.

Poniżej zdjęcia płytek Rex z kolei Oak White i Decowood Black, które zostały wykorzystane właśnie w łazience.\

Obecnie popularnym trendem jest urządzanie wnętrza w stylu skandynawskim – płytki drewnopodobne doskonale sprawdzą się w tej roli. Szczególnie dobrze będą prezentować się płytki w jaśniejszych odcieniach jak wyżej wspomniane Rex Oak White. Oczywiście, płytki imitujące ciemne drewno to również dobry pomysł, szczególnie w pomieszczeniach o sporym metrażu.

Poniżej prezentujemy Ci płytki drewnopodobne w różnej kolorystyce.  Rex Decowood Pearl sprawdzi się doskonale w rustykalnym wnętrzu, a utrzymane w klasycznym stylu Rex Selection Oak Brown będą doskonałym rozwiązaniem dla stylu skandynawskim lub angielskim

\

W kuchni najczęściej wybiera się płytki utrzymane w jasnej kolorystyce – my polecamy Rex Selection Oak Cream. Oba rodzaje płytek powstały przy wykorzystaniu najnowszych technologii, dzięki czemu są niezwykle odporne na ścieranie. Ich wytrzymałość została doceniona przez restauratorów oraz w galeriach handlowych. Jeśli w tych budynkach doskonale sprawdzą się płytki imitujące drewno, tym bardziej można je z powodzeniem wykorzystać w domu.

\

Coraz więcej osób wykorzystuje płytki drewnopodobne do wykończenia tarasów. Decydując się na płytki imitujące drewno, musisz pamiętać, by materiał był mrozoodporny. Tutaj możesz zdecydować się zarówno na płytki utrzymane w jasnych kolorach, jak i ciemnych. Polecamy Ci płytki Rex Selection Oak Grey, to świetna alternatywa dla płytek ceramicznych. Warto również na taras wybrać płyty dwucentymetrowe (40x120 cm, grubość 2 cm) – ich zaletą jest to, że nie wymagają klejenia, a montuje się je na specjalnej konstrukcji. Takie rozwiązanie ma w zasadzie szans nigdy pęknąć.

\

Popularne tagi :

płytkidrewnopodobne