Płytki z motywem roślinnym | DAGMA
Blog

Płytki z motywem roślinnym

Na przestrzeni lat płytki sporo zmieniły się w wyglądzie oraz w strukturze, a nawet w materiale, z którego są wykonane. Wszystko po to, by spełniać swoją dekoracyjno — użytkową rolę.

W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci płytki z motywem roślinnym. To idealna opcja dla osób, którym zależy na tym, by stworzyć wyjątkowe wnętrze.

Płytki na każdą powierzchnię

Płytki to element służący zarówno ozdobnie w przestrzeni, jak i ochronie ścian w pomieszczeniach podatnych na wysoką wilgoć. Wybierane są głównie jako część wyposażenia do łazienek i toalet, ale chętnie stosuje się je również w innych pokojach. Z powodzeniem nadają się również do dekoracji ścian w salonie, gdzie mogą być użyte zamiennie za tapetę, nadając w ten sposób wnętrzu odpowiedniego charakteru.

Nowe oblicze wnętrza

Motyw roślinny w łazience, sypialni lub salonie? Teraz jest to możliwe nie tylko przy pomocy tapety, ozdobnych kwiatów w donicach, zasłon czy obrazów. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów florystycznych symboli, ale najtrwalszą opcją ze wszystkich są płytki. Kafelki imitujące płótno z namalowanymi polnymi roślinami o delikatnych pastelowych kolorach, idealnie sprawdza się zarówno w łazience, jak i sypialni.

Zaproś do swojego domu przyjemny, romantyczny akcent natury i ciesz się nim przez lata. Kwiatowy wzór na kafelkach odpowiednio dobrany doda uroku oraz wiosennej świeżości wszystkim powierzchniom. Stwórz lekki, niecodzienny wystrój wnętrz odpowiadający Twoim potrzebom.

Dlaczego warto wybrać płytki o motywie kwiatowym?

- Żywa kolorystyka i dobre odwzorowanie kolorów roślin;

- Łatwe w utrzymaniu czystości;

- Bardziej odporne na ścieranie, zarysowania i obciążenia od tapet;

- Wodoodporne – przy zastosowaniu odpowiednich spoin;

- Bezpieczne — nie przewodzą prądu i są ognioodporne.

Kuchnia, salon, sypialnia czy łazienka to dobre miejsca na zastosowanie płytek o motywie roślinnym. Nadają odpowiedniej atmosfery nawiązującej do niezwyklej natury, a także dodadzą pomieszczeniu oryginalnego wyglądu.  

Największą zaletą używania płytek jest to, że możesz łatwiej zachować czystość w trudno dostępnych miejscach takich jak ściana za łóżkiem w sypialni czy podłoga w kuchni. Dzięki odpowiednim spoinom stają się wodoodporne, a co za tym idzie bezpieczne w codziennym użytkowaniu.

Od czego zacząć zakup?

Na początku zdecyduj, w jakim pomieszczeniu chcesz ułożyć kompozycję, a następnie zastanów się, jaką kolorystykę wybrać. Zanim zaczniesz szukać konkretnych płytek, najpierw wykonaj projekt, w którym uwzględnisz rozmieszczenie wszystkich istotnych instalacji, w tym urządzeń sanitarnych. Warto skorzystać z pomocy doświadczonego architekta, który zadba o to, aby wzór utworzony przez płytki dekoracyjne dobrze pasował z pozostałymi elementami wystroju.

Wielkość oraz kształt wybranego pomieszczenia nie ma szczególnego znaczenie podczas decydowania o rozmiarze kafelek. Zarówno w małym, jak i w dużym metrażu możesz użyć dużych płytki. Warto jednak pamiętać, że zwłaszcza w przypadku płytek dekoracyjnych efekt jest dużo lepszy w momencie, gdy wykorzystamy całe płytki nie docinając ich. Należy o tym pamiętać już przy projektowaniu ścian pomieszczenia.

Przyszłość prosto z salonów

Kompleksowy wybór właściwych płytek do każdego pomieszczenia zapewnia nasz salon łazienek Format2 mający swoją siedzibę w Katowicach. Profesjonalnie przeszkolony personel odpowie na najbardziej nurtujące pytania dotyczące produktów czy montażu oraz pomoże dobrać odpowiednie wyposażenie łazienek, jak i płytek. Wszystkie prezentowane na zdjęciach w tym artykule kolekcje są w naszym salonie dostępne – zapraszamy do kontaktu!

 
Zostaw kontakt, Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe

Imię:

Email/Telefon:

Wiadomość:Administratorem danych osobowych podanych powyżej jest DAGMA sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (40-478) przy ul. Pszczyńskiej 15. Podane wyżej dane osobowe będą przetwarzane w celu nawiązania kontaktu w związku z oferowaną usługą. Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. f) RODO. Prawnie uzasadnionym interesem przetwarzania jest marketing bezpośredni towarów lub usług administratora danych lub producentów rozwiązań i usług znajdujących się w ofercie administratora. Podanie ww. danych jest dobrowolne, ale konieczne do realizacji usługi. Zostałem poinformowany o tym, że przysługuje mi prawo do sprzeciwu na przetwarzanie danych osobowych. Dodatkowo mam prawo dostępu do treści moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia („Prawo do zapomnienia”), ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych i wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych. Podane wyżej dane będą przetwarzane do czasu wyrażenia sprzeciwu przez osobę, której dane dotyczą. DAGMA, na podstawie art. 37 RODO wyznacza Inspektora Ochrony Danych, wskazując następujące dane kontaktowe: tel: 32 259 11 46, adres e-mail: iod@dagma.pl.