Płytki Chevron – francuska elegancja i nietuzinkowy design | DAGMA
Blog

Płytki Chevron – francuska elegancja i nietuzinkowy design

Trendy lubią powracać do mody, także te dotyczące aranżacji wnętrz. Jednym z motywów, który wrócił do łask, jest wzór chevron. Co prawda, chevron kojarzy się głównie z drewnianym parkietem, ale płytki Chevron są najlepszym dowodem na to, że wzór prezentuje się też doskonale w ceramicznej odsłonie.

Dlaczego warto wybrać płytki Chevron? Jakie płytki z tym motywem znajdziesz w ofercie naszego salonu? Więcej informacji znajdziesz w dalszej części tekstu.

Eleganckie i oryginalne wnętrze

Pierwszym skojarzeniem odnośnie wzoru chevron jest drewniany parkiet. Nic w tym dziwnego, motyw kształtu jodełki pojawił się w XVI wieku we Francji, kiedy to Franciszek I Walezjusz zainicjował m.in. wybudowanie szeregu zamków nad Loarą, w których parkiet został ułożony we wzór chevron. Jednak w aranżacji wnętrz motyw pojawił się później, dopiero w XVII wieku zaczęto go wykorzystywać przy tkaninach obiciowych, a w latach 20. był wykorzystywany na dzianinach. Dopiero lata 70. XX wieku zapoczątkowały rozkwit popularności chevron, za sprawą kolekcji włoskiego projektanta mody Ottavio Missionego.

Obecnie francuska jodełka po raz kolejny staje się popularnym trendem i to nie tylko w modzie, ale też aranżacji wnętrz. Elegancja oraz niezwykły design zostały przeniesione nie tylko na parkiet w postaci paneli podłogowych, ale też płytek Chevron. Płytki drewnopodobne w kształcie jodełki to doskonałe rozwiązanie, jeśli szukasz nietuzinkowego i ponadczasowego rozwiązania do swojego domu. To wzór, który cechuje się elegancją oraz szykiem, więc nic dziwnego, że ma tylu zwolenników.

Motyw francuskiej jodełki – gdzie najlepiej się sprawdzi?

Choć wzór znany jest od dawna, to płytki Chevron dostosowane są do nowoczesnych trendów. Większość propozycji to gresowe płytki drewnopodobne, ale warto również zwrócić uwagę na płytki nawiązujące wzorem do kamienia. Ten rodzaj płytek jest nie jest jeszcze tak popularny, jak płytki drewnopodobne w kształcie chevron, ale naszym zdaniem właśnie dlatego warto zwrócić na nie uwagę poszukując nietuzinkowego rozwiązania do swojego wnętrza.

Poniżej zdjęcie płytek Chevron w wersji kamiennej z kolekcji Uniquestone od włoskiego producenta Ceramiche Piemme, które znajdziesz również w naszej ofercie.

Francuska jodełka sprawdzi się w każdym pomieszczeniu – wybierając płytki Chevron, sprawisz, że salon, kuchnia albo łazienka zyska niepowtarzalny styl. Wzór doskonale sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach, w szczególności idealnie komponuje się ze stylem skandynawskim, którego minimalizm oraz surowość są subtelnie łagodzone przez płytki Chevron. Warto tutaj podkreślić, że gdy decydujesz się na płytki drewnopodobne o intensywnym i zróżnicowanym wzorze, to musisz pamiętać o tym, że w połączeniu z nietuzinkowym formatem jakim jest chevron, będą one stanowić bardzo intensywny element wystroju.

Poniżej przykład płytek Chevron w łazience. Producent: Emil Ceramiche.

Oczywiście, płytki Chevron nie tylko są idealnym rozwiązaniem na podłodze. Coraz częściej wykorzystuje się je na ścianach. Pięknie prezentują się nad blatem w kuchni dodając wnętrzu charakteru, nawet jeśli pomieszczenie jest utrzymane w kolorach bieli.

Ciekawym rozwiązaniem, które także znajdziesz w ofercie naszego salonu, jest kolekcja Rafters od włoskiego producenta Ascot Ceramiche. Ich niewątpliwą zaletą jest format - 60×120cm, dzięki któremu cena za metr kwadratowy jest bardzo konkurencyjna w stosunku do pojedynczych płytek w formacie chevron. Oczywiście, mimo przystępnej ceny płytki nie tracą na wyglądzie oraz jakości, dlatego warto wziąć tę opcję pod uwagę.

Poniżej zdjęcie z kolekcji Rafters.
Zostaw kontakt, Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe

Imię:

Email/Telefon:

Wiadomość:Administratorem danych osobowych podanych powyżej jest DAGMA sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (40-478) przy ul. Pszczyńskiej 15. Podane wyżej dane osobowe będą przetwarzane w celu nawiązania kontaktu w związku z oferowaną usługą. Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. f) RODO. Prawnie uzasadnionym interesem przetwarzania jest marketing bezpośredni towarów lub usług administratora danych lub producentów rozwiązań i usług znajdujących się w ofercie administratora. Podanie ww. danych jest dobrowolne, ale konieczne do realizacji usługi. Zostałem poinformowany o tym, że przysługuje mi prawo do sprzeciwu na przetwarzanie danych osobowych. Dodatkowo mam prawo dostępu do treści moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia („Prawo do zapomnienia”), ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych i wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych. Podane wyżej dane będą przetwarzane do czasu wyrażenia sprzeciwu przez osobę, której dane dotyczą. DAGMA, na podstawie art. 37 RODO wyznacza Inspektora Ochrony Danych, wskazując następujące dane kontaktowe: tel: 32 259 11 46, adres e-mail: iod@dagma.pl.