Planches de Rex – najpiękniejsze płytki drewnopodobne | DAGMA

Blog


Planches de Rex – najpiękniejsze płytki drewnopodobne



 

O tym, dlaczego płytki drewnopodobne to doskonałe rozwiązanie dla każdego rodzaju pomieszczenia, pisaliśmy już w poprzednim artykule. W dzisiejszym tekście chcielibyśmy się skupić na jednej, konkretnej kolekcji – Planches de Rex. 

Dlaczego najnowsza kolekcja włoskiej firmy Rex jest warta uwagi? Jakie propozycje kolorystyczne możesz u nas znaleźć? Więcej informacji na ten temat w artykule.

 


Elegancja i funkcjonalność w jednym


Planches de Rex to jedna z najnowszych propozycji włoskiej firmy Rex Ceramiche. Marka utożsamiana jest na całym świecie z elegancją oraz najwyższą jakością wykonania. W swoich projektach producent nie tylko wyznacza trendy kopiowane później przez konkurencję, ale również wykorzystuje absolutnie najnowszą technologię w procesie produkcji. Nie inaczej jest w przypadku Planches de Rex.  To wykonane z najwyższą precyzją płytki drewnopodobne, których największym wyróżnikiem jest wyjątkowy jak na płytki drewnopodobne format – 80x80.  Oczywiście, kolekcja jest również dostępna w tradycyjnych rozmiarach : 20x180, 20x120 czy imponujące 26,5x180.

Planches de Rex dostępne są w 5 odcieniach – Amande, Miel, Noisette, Perl i Choco. Szeroka oferta kolorystyczna sprawia, że kolekcja doskonale nadaje się zarówno do wnętrz, w których panować ma ciepły jak i surowy klimat, każdemu pomieszczeniu nadając niepowtarzalny charakter.



Kolejną zaletą Planches de Rex jest różnorodność możliwości ich ułożenia. Producent proponuje aż 5 sposobów, począwszy od tych bardziej tradycyjnych, nawiązujących do klasycznego układania drewna, aż do znacznie bardziej awangardowych. Zaprezentowane poniżej sposoby ułożenia można oczywiście z powodzeniem wykorzystać układając również inne płytki drewnopodobne:



 

Rex – marka dla wymagających użytkowników

Włoska marka Rex tworzy swoje produkty z myślą o wymagających klientach, którzy cenią nie tylko design, ale też stawiają na najwyższą jakość wykonania. Dlatego też firma w swoich projektach zwraca ogromną uwagę na detale, a ich produkty często inspirowane są naturalnymi materiałami. 



 

Do każdego pomieszczenia w domu i na zewnątrz

Planches de Rex, podobnie jak inne płytki drewnopodobne, można wykorzystać w prywatnych, jak i publicznych przestrzeniach. Doskonale prezentują się m.in. w łazienkach, salonie, w kuchni czy na tarasie. Coraz częściej wykorzystywane są w najlepszych hotelach i restauracjach na całym świecie ze względu na doskonałe odwzorowanie koloru i faktury naturalnego drewna.