Otwórz się na marmur i wybierz płytki Calacatta | DAGMA
Blog

Otwórz się na marmur i wybierz płytki Calacatta

Zależy Ci na eleganckim salonie lub ekskluzywnej łazience? A może marzysz o marmurze na ścianach swojego domu? Być może jednak planujesz aranżację większego obiektu i potrzebujesz rozwiązań, które zachwycą wszystkich? Jeżeli tak, to płytki Calacatta zostały stworzone z myślą o Tobie.

Luksus, który pokochasz

Płytki Calacatta szturmem w ostatnich latach podbiły serca klientów, a co za tym idzie- architektów, aranżerów, a także rynek materiałów budowlanych. Za co je pokochaliśmy? Przede wszystkim za wygląd. Płytki Calacatta do złudzenia przypominają marmur. Powstają one z wykorzystaniem technologii lappato, dzięki czemu mają nieregularną, pofalowaną powłokę, która odbija światło. W ten sposób nadajemy przestrzeniom blasku oraz rozświetlamy je. Płytki Calacatta sprawiają więc, że wnętrza wyglądają szlachetniej i wytworniej. Ponadto są one rektyfikowane, czyli idealnie równe, dzięki czemu po ich ułożeniu miejsca zespolenia są widoczne w minimalnym stopniu.

Do jakich pomieszczeń?

Niewątpliwą zaletą płytek Calacatta jest ich uniwersalność. Świetnie sprawdzają się one w pomieszczeniach- np. łazience, kuchni lub salonie, a także w przestrzeniach biurowych oraz wnętrzach typu filharmonia, czy teatr. Jednak równie efektownie prezentują się na zewnątrz - na tarasie, altance, czy dróżce. To idealna alternatywa dla marmuru, zarówno jeżeli chodzi o obłożenie posadzek, jak i ścian. Może to być również element wykończeniowy m.in. mebli. Wszystko dzięki odporności płytek Calacatta na zmienne warunki atmosferyczne, ich antypoślizgowości oraz wysokiej klasy ścieralność. Dla przykładu- płytki Calacatta są wytrzymałe z jednej strony na działanie promieni słonecznych, a z drugiej- na minusowe temperatury. Tak samo jest w przypadku zastosowania płytek Calacatta w pomieszczeniach. Nawet w przypadku obecności ogrzewania podłogowego, nie tracą one swoich właściwości użytkowych. Mało tego- absorbują ciepło i stopniowo uwalniają je do pomieszczenia. Zachowują się więc jak naturalny kamień! Długo możnaby wymieniać zalety, ale kluczowe pytanie, jakie się nasuwa, dotyczy ceny. Dobra informacja jest taka, że w porównaniu do marmuru zakup płytek Calacatta to z pewnością tańsza opcja, a efekt, jaki uzyskujemy, jest niemal identyczny.

Pobaw się kolorami

Jeżeli już zdecydujemy się na wybór płytek Calacatta, warto zastanowić się, w jaki sposób zamierzamy zaaranżować przestrzeń. Białe płytki Calacatta idealnie będą współgrały z czernią, dlatego można zdecydować się na meble lub dodatki (np. lampy, baterie łazienkowe) w tym właśnie kolorze. To naprawdę stylowe połączenie! Można również pobawić się w inne kontrasty i połączyć płytki Calacatta na ścianach ze wzorzystymi kaflami podłogowymi. Kolejne propozycje to drewno lub miedź. Drewno sprawdzi się w momencie, gdy będziemy chcieli urządzić pomieszczenie w stylu rustykalnym, a miedź jest niezwykle modna we współczesnych wnętrzach- np. łazienkach.

 

Jeżeli wybierać to płytki Calacatta z Katowic

Pomieszczenia biurowe, budynki mieszkalne, usługowe oraz handlowe, czy obiekty użyteczności publicznej i wiele innych to miejsca, przy których tworzeniu można liczyć na wsparcie Biura Obsługi Inwestycji DAGMA z Katowic. Od ponad 20 lat współpracuje ono z producentami płytek i wyposażenia łazienek, dzięki czemu oferowana pomoc jest profesjonalna, a zamówienia są realizowane w ekspresowym tempie. Bezpośrednia współpraca z Biurem to także gwarancja wykonania inwestycji zgodnie z potrzebami i wizją klienta. Dlatego, jeżeli decydujemy się na remont, warto wybrać płytki Calacatta z Katowic. Salon sprzedaży Format² DAGMA oferuje je w rozmiarze 60x60 cm oraz w szerokiej gamie kolorystycznej. W asortymencie znajdują się m.in. płytki czarne z nieregularnymi, wyrazistymi oraz białymi rysami, czyli tzw. unerwieniem (np. Sahara Noir) lub szaro-białe ze wzorami, które przypominają delikatne fale (kolekcje Rex-Alabastri, Cerim-Onyx). Te sprytne rozwiązania sprawiają, że płytki Calacatta w niczym nie odbiegają swoim wyglądem od marmuru.

 
Zostaw kontakt, Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe

Imię:

Email/Telefon:

Wiadomość:Administratorem danych osobowych podanych powyżej jest DAGMA sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (40-478) przy ul. Pszczyńskiej 15. Podane wyżej dane osobowe będą przetwarzane w celu nawiązania kontaktu w związku z oferowaną usługą. Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. f) RODO. Prawnie uzasadnionym interesem przetwarzania jest marketing bezpośredni towarów lub usług administratora danych lub producentów rozwiązań i usług znajdujących się w ofercie administratora. Podanie ww. danych jest dobrowolne, ale konieczne do realizacji usługi. Zostałem poinformowany o tym, że przysługuje mi prawo do sprzeciwu na przetwarzanie danych osobowych. Dodatkowo mam prawo dostępu do treści moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia („Prawo do zapomnienia”), ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych i wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych. Podane wyżej dane będą przetwarzane do czasu wyrażenia sprzeciwu przez osobę, której dane dotyczą. DAGMA, na podstawie art. 37 RODO wyznacza Inspektora Ochrony Danych, wskazując następujące dane kontaktowe: tel: 32 259 11 46, adres e-mail: iod@dagma.pl.