Jak dobrać kolor płytek do łazienki? | DAGMA
Blog

Jak dobrać kolor płytek do łazienki?

Jak dobrać kolor płytek w łazience

Wybór odpowiednich płytek do łazienki nie jest prostym zadaniem. Każdy, kto kiedykolwiek ich szukał, wie, że od nadmiaru pomysłów, kolorów i wzorów może zakręcić się w głowie. Jest to jednak bardzo ważny element wystroju wnętrza łazienki. Jak więc wybrać płytki do łazienki w odpowiednim kolorze? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Płytki do łazienki – jak dobrać je do wystroju wnętrza?

Urządzając łazienkę i rozważając użycie konkretnych odcieni, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Czy w pomieszczeniu znajduje się okno, czy jest tam tylko światło sztuczne? Ciepłe światło podkreśla barwy w tej samej tonacji, tłumiąc chłodne. Z kolei zimne wzmocni chłodne odcienie, osłabiając przy tym ciepłą kolorystykę. Spore znaczenie ma również to, czy płytki chcemy położyć na ścianach, czy na podłodze. Wybierając płytki do łazienki, należy także wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia – właściwie operowanie barwami może optycznie zwiększyć lub zmniejszyć wnętrze.

Jasne czy ciemne płytki?

Jak dobrać kolor płytek w łazience

Płytki do łazienki w istotny sposób wpływają na pokreślenie aranżacji przestrzeni. W małej łazience najlepiej zastosować płytki w jasnych kolorach – białym lub pastelowym. Takie kolory optycznie powiększą całe pomieszczenie. Efekt ten wzmacniają gładkie, połyskujące powierzchnie. Dlatego najlepszym wyborem jest ułożenie błyszczących, jasnych płytek zarówno na ścianach, jak i podłogach. To zdecydowanie uniwersalne, lecz niebanalne rozwiązanie. Jasne płytki komponują się doskonale z armaturą oraz meblami, wprowadzają jasność do małych pomieszczeń, zwłaszcza w połączeniu z chłodnym oświetleniem.

Ciemne płytki to zdecydowanie większe wyzwanie, głównie ze względu na fakt, że optycznie zmniejszają pomieszczenie. Niemniej jednak, ciemne kolory, takie jak brąz, czerwienie czy też czerń, mają swoje plusy. Najważniejszy z nich to elegancja – tworzą w łazience niesamowity klimat. Kolejną zaletą jest możliwość stworzenia bardzo wyraźnego kontrastu między tłem a wyposażeniem łazienki. Ciemne, błyszczące płytki będą świetnie odbijać światło, a co za tym idzie, rozświetlą wnętrze. Gładkie, o dużym formacie będą niczym lustra, z kolei na małych i wypukłych płytkach uzyskamy ciekawy efekt gry światła.

Łazienka w kolorach natury

Kolor niebieski kojarzy się z lekkością. Kiedy na niego patrzymy, wyciszamy się, a także obniża się ciśnienie naszej krwi. Tak więc strefa kąpielowa zaznaczona płytkami właśnie w tym kolorze może stać się prawdziwą oazą spokoju. Jeśli pomieszczenie jest małe, jasny błękit sprawdzi się idealnie – doda łazience przestronności. Kolor zielony również jest ciekawym pomysłem, jeśli chodzi o płytki do łazienki. Działa rozluźniająco oraz obniża napięcie. Warto jednak pamiętać, że płytek w tym kolorze nie powinno kłaść się naprzeciwko lustra, ponieważ na jego tle skóra wygląda mniej korzystnie.

O czym warto pamiętać, wybierając płytki łazienkowe?

Decydując się na konkretne kafelki do łazienki, należy również zwrócić uwagę na ich ergonomiczność. Powinni być łatwe do utrzymania w czystości oraz odporne na uszkodzenia czy porysowania. Warto także pamiętać, że łazienka to pomieszczenie, w której stale panuje wilgoć. Zarówno płytki, jak i ich fugi powinny być dobrane w ten sposób, aby nie przepuszczały wody, dlatego też wybieraj te, które mają możliwie najniższy poziom nasiąkliwości. Poza tym na podłodze powinniśmy położyć płytki antypoślizgowe, aby nie dopuścić do niebezpiecznych wypadków.
Zostaw kontakt, Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe

Imię:

Email/Telefon:

Wiadomość:Administratorem danych osobowych podanych powyżej jest DAGMA sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (40-478) przy ul. Pszczyńskiej 15. Podane wyżej dane osobowe będą przetwarzane w celu nawiązania kontaktu w związku z oferowaną usługą. Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. f) RODO. Prawnie uzasadnionym interesem przetwarzania jest marketing bezpośredni towarów lub usług administratora danych lub producentów rozwiązań i usług znajdujących się w ofercie administratora. Podanie ww. danych jest dobrowolne, ale konieczne do realizacji usługi. Zostałem poinformowany o tym, że przysługuje mi prawo do sprzeciwu na przetwarzanie danych osobowych. Dodatkowo mam prawo dostępu do treści moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia („Prawo do zapomnienia”), ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych i wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych. Podane wyżej dane będą przetwarzane do czasu wyrażenia sprzeciwu przez osobę, której dane dotyczą. DAGMA, na podstawie art. 37 RODO wyznacza Inspektora Ochrony Danych, wskazując następujące dane kontaktowe: tel: 32 259 11 46, adres e-mail: iod@dagma.pl.